Kolejny wyrok ws OOU Warszawa

Sąd Okręgowy w Warszawie opublikował kolejny wyrok ws OOU. W sprawie o sygn. akt IV C 1301/09 zasądzono odszkodowanie w kwocie 37.000 zł za utratę wartości nieruchomości oraz 39.432,75 zł tytułem konieczności zapewnienia właściwego klimatu akustycznego w budynku.

W uzasadnieniu do wyroku warto zwrócić uwagę na to, że sąd nie zgodził się na powołanie biegłego akustyka w celu zbadania przekroczenia norm hałasu. „W ocenie Sądu do ustalenia zatem, jakie prace należy wykonać w budynku powoda, nie jest konieczne przeprowadzanie szczegółowych pomiarów akustycznych dotyczących przekroczenia norm hałasu w tym budynku. Nawet bowiem gdyby z opinii biegłego akustyka wynikałyby jakieś różnice w stosunku do norm wynikających z przepisów wymienionych w uchwale, to i tak Sąd byłby zobowiązany do zastosowania norm wynikających z przedmiotowej uchwały, która jest aktem prawa miejscowego i na terenie województwa (…) ma moc powszechnie obowiązującą.”
Czytaj dalej

Monitoring ruchu lotniczego nad Warszawą

Zachęcamy do odwiedzenia serwisu internetowego umożliwiającego w trybie on-line śledzenie ruchu lotniczego. Usługa ta jest dostępna pod adresem http://www.flightradar24.com/.

Poniżej przykładowy zrzut ekranu z aplikacji Flight Radar 24, na którym widzimy samolot Airbus A320-232 przelatujący nad Ursynowem pół godziny po północy. W sumie ostatniej nocy (od 22:00 do 6:00) mieszkańcy Ursynowa mogli zaobserwować i usłyszeć 14 podchodzących do lądowania samolotów.

Nocne lądowanie samolotu nad Ursynowem